התפתחות אישית, רפואה הוליסטית
החיים כדרך - הדרך לחיים!
דרך למודעות עצמית
מדורי האתר
החלפת גגות רעפים, פינוי אסבסט שירותי טקסט ותסריטאות קלאב הוטל אילת עוצמת הרכות מים חיים
   חיסונים דף הבית   »   להיות הורה   »   חיסונים - מועיל או מזיק   »   בעקבות מיקרי מוות


בעקבות מיקרי מוות לאחר חיסון נגד שפעת באוקטובר 2006

25.10.06
השבוע מתו ארבעה אנשים, כל אחד תוך פחות משבוע לאחר שקיבלו חיסון נגד שפעת.
משרד הבריאות הודיע שאין קשר בין החיסון לבין המוות בכל אחד מהמקרים.
אותנו מעניינת השאלה – מה הבסיס למסקנה שאין קשר?
האם העדר קשר ישיר ומיידי הוא הוכחה לכך שאין קשר?
האם יש היום לרפואה כלים מהימנים לזהות פגיעה מחיסון?
האם הקביעה שהאדם מת ממחלת לב (בסמוך לקבלת החיסון) סותרת את הקשר לחיסון?
האם כיום מדע הרפואה מסוגל למצוא קשר בין פגיעת חיסון לבין אחת התוצאות הסופיות בשרשרת הארוכה של פגיעה במערכות הגוף השונות?


על כך עונה ליסה טרודלר, דוברת אירגון "חסון":

משרד הבריאות הודיע שאין קשר בין מקרי המוות לחיסון. איך הרופאים יכולים לדעת? חיסון נכנס לגוף ישירות למערכת הדם. באופן טבעי, כשאנו פוגשים נגיפים וחיידקים, הם עוברים מספר "מסננים" של המערכת החיסונית לפני שהם מגיעים למערכת הדם. וכחלק מהחיסון, מוזרק לדם גם הפורמלין, גם החומרים המשמרים שיכולים להיות טמרסול שמבוסס על כספית, ואלומיניום – שניהם חומרים רעילים שידוע שהם פוגעים במערכת העצבים. ואם מערכת החיסונית, והגוף בכלל, לא לגמרי מובנים (למי?), אז איך נוכל לדעת מהי בדיוק השפעת החומרים האלה בהרכב הזה עלינו? אולי בחולי-לב, חיסון משמש גירוי או זרז לבעיות הלב? ואולי באדם אחר חיסון יכול לעורר נקודת-תורפה רדומה או לא מוכרת בכלל?

נגיפים וחיידקים הם ייצורים חיים. הם או חלק מהם נמצאים בחיסונים. כשהם מוזרקים לגוף, מצד אחד הגוף מזהה גורם זר ונכנס לפעולה לתקוף את הזר, בין היתר באמצעות ייצור נוגדנים – התגובה המיוחלת לחיסון. אך יש מקרים שהגורם הזר מתמקם לו בגוף, הופך חלק ממנו, ואז הגוף תוקף את עצמו. תגובה כזו מכונה "אוטו-אימונית". נשמע מוכר? זה מפני שמספר המחלות האוטו-אימוניות (החל מאלרגיות למיניהן, ועד לסרטן ואיידס) הולך וגדל מאז שהחלו מבצעי החיסונים רחבי-ההיקף בשנות הארבעים למאה הקודמת, וגם שכיחות המחלות האלה גוברת בהתמדה. החומר בחיסונים וותיקים, אגב, גם יכול להפוך לחלק מה-DNA שלנו. תארו לעצמכם מה יכול לקרות עם החיסונים המהונדסים גנטית...

תגובות שליליות לחיסונים כוללים אלרגיות, אסטמה, סכרת נעורים, תרשת נפוצה, פגיעה מוחית, פגיעה עצבית.... הרשימה ארוכה. וברור שגם לא כל התגובות מוכרות. אז איך אפשר לקבוע שאין שום קשר בין החיסון נגד שפעת לבין מקרי המוות האלה? מעניין, מתוך 140,000 האנשים שכבר קיבלו העונה את החיסון לשפעת, כמה מתו תוך שבוע, שבועיים, חודש מקבלת החיסון, מבלי שמישהו ישאל בכלל: אולי זה קשור לחיסון? תמיד אפשר לטעון שרוב המתחסנים הם אנשים קשישים וחולים, ויכלו למות גם ללא קשר לחיסון, אך אלה שמתו אולי היו חיים עוד חודש, שנה, עשור אילולא החיסון. איך נידע?

נושא החיסונים הוא נושא מורכב מאוד, גם עמוק וגם רחב. מה שפעם כינו "פגיעה עצבית קלה" או "פגיעה מוחית קלה" כגורמים לקשיי למידה והתנהגות בילדי הגן ובית-הספר, היום מכנים "ADD" ו"ADHD". מאיפה המספרים מרקיעי-השחקים של ילדים עם התופעות האלה? לא נתלה את הכל על החיסונים, אך בואו ניקח אותם בחשבון. 42 מנות חיסון עד גיל 18 וחצי בערך, אי-אפשר להוכיח שהחיסונים גרמו למות ארבעת האנשים החודש. אך האם אפשר להוכיח שלחיסונים לא היה חלק?

תפקחו עיניים, תזקיפו אזניים. כמה שזה כבד, כמה שזה מפחיד, תסכימו לדעת שאולי הרופאים לא יודעים הכל. תסכימו לשאול שאלות. תסכימו להסס, לחשוש, לדחות עד שתיישרו קו עם תחושות הבטן. לאף אחד לא אכפת מבריאותכם ובריאות ילדיכם כמו שלכם אכפת. בטח לא חברות התרופות שעיניהן נעוצות במאזנים השנתיים. בטח לא רופאים שיושבים בהנהלה או בוועדות של אותן חברות, ושדואגים להיות "מכוסים" – הרי, קיים חיסון אז חייבים לתת. ואם אחרי חיסון לשפעת תהיה חולה, אז בוודאי שזה לא שפעת אלא נגיף אחר...וככה "נולדים" מחלות חדשות ששונות מההגדרה הקלאיסית – כי אדם מחוסן מגיב אחרת – אז כנראה שזו מחלה חדשה...
ואל תפסיקו לשאול: האמנם?

ליסה טרודלר
דוברת ארגון "חסון" - שירות מידע על חיסונים
052-8903123
hisunim@gmail.com


ב 15 לינואר 2007 הסיפור של מוות מחיסונים נגד שפעת קיבל המשך מצמרר - התברר שעד אמצע חודש נובמבר 2006 מתו 15 אנשים כתוצאה מהחיסון הזה, והדבר הוסתר מהציבור על ידי משרד הבריאות.

מאמר ב Ynet חשיפה: יעילותם של החיסונים נגד שפעת מוטלת בספק

המכתב של ברק ירושלמי - בנו של אחד הנפטרים.

מאמרים נוספים בנושא חיסונים


חשיפת מידע בנושאים נוספים - במדור "כדאי לדעת"

לראש הדף
   לומדים הורות החיים כדרך   »   להיות הורה   »   חיסונים   »   בעקבות מיקרי מוות

להיות הורה

מידע על חיסונים 

Facebook
derech.net@gmail.com       08-8596831     
בנייה וקידום האתר    BinyaNet SEO - קידום אתרים באינטרנט     כל הזכויות שמורות
Valid HTML 4.01 Transitional