התפתחות אישית, רפואה הוליסטית
החיים כדרך - הדרך לחיים!
דרך למודעות עצמית
מדורי האתר
החלפת גגות רעפים, פינוי אסבסט שירותי טקסט ותסריטאות קלאב הוטל אילת עוצמת הרכות מים חיים
   לומדים הורות החיים כדרך   »   להיות הורה   »   הריון, לידה, תינוקות   »   כוחו של הדמיון בלידה


כוחו של הדמיון בלידה

מאת שרי קרוכמל, מיילדת מוסמכת

בודאי שמעתן כבר את הביטוי "מחשבה יוצרת מציאות" ואכן, בהקשר של הלידה אפשר לראות ולהיווכח כיצד בעזרת המחשבה והדמיון, ניתן ליצור תנאים לחוויית לידה טובה יותר. ניראה כיצד אנו יכולות בכוח מחשבותינו לשנות משמעויות מקובלות של מצבים ולכוון את עצמנו לראות את "חצי הכוס המלאה", במקום רק את החצי הריק.

הריון ולידה נחשבים בדרך כלל לארועים משמחים בחברה, אך כאשר היולדת קרבה ליום הלידה עצמו, היא מתמלאת לא פעם בחששות ובפחדים, הולכים וגוברים. מה שיכול להיות "החוויה הנפלאה של חיי" עבור אישה אחת, עלול להפוך דווקא למשבר מטלטל וסיוטי עבור האחרת. כבר בקורס ההכנה ללידה אני מלמדת את הזוגות "לקחת אחריות על חווית הלידה", גם אם בפועל הם נתקלים בקשיים.

גם כאשר הלידה מתארכת וגם אם הכאבים מתגברים, חשובים הדברים שאת אומרת לעצמך, המשמעות שאת מעניקה למילים עצמן. למשל, למילה "כאבים" יש על פי רוב קונוטציות שליליות, מבהילות ואף מחלישות, אך אם במקום להשתמש במילה תאמרי לעצמך למשל: "יש לי צירים", אפשר שגם ההתייחסות שלך ללידה תשתנה.
למילה "ציר" למשל, יש בשפה העברית משמעויות חיוביות רבות כמו: שגריר שמייצג מדינה, הציר המרכזי של עניין כלשהו, ציר של דלת (משהו שעוזר לפתוח), ציר במשמעות של דרך (כמו "פתיחת ציר" בצבא), ציר בגרפיקה או בשרטוט, כזה שעובר מנקודה לנקודה ואפילו עניין גסטרונומי אם תירצו, בדמותו של ציר בשר או ירקות. זאת אומרת שרוב המשמעויות של המילה "ציר" מביע התקדמות, השגת מטרה או יעד, פתיחה של משהו ובכלל מצטייר כעניין מרכזי וחשוב, אולי אפילו טעים...

כדאי לך להשתמש בדימויים זורמים ופותחים, מחזקים ומרגיעים כמו למשל:
• נהר זורם שגורם ועוזר לך "לשטוף את הצירים" המכאיבים במימיו.
• עלי כותרת צבעוניים, גדולים ויפים, של פרח שנפתח עם כל נשימה ונשיפה שלך ועוזר תוך כדי כך לפתוח ולהרחיב את צוואר הרחם.
• אפשר לדמיין ענן של צבוע בורוד שעוטף ברכות את תינוקך וכך את עוזרת לו לבוא אלייך באהבה.
• דמייני את עצמך למשל מחזיקה בידך שרביט של מלכה, כשאת היא זו שבעצם מזמינה את הציר לבוא בכל פעם מחדש ומסלקת אותו בסופו ובכך מחזירה לעצמך את השליטה במצב.

כדאי לך לומר לעצמך אמירות חיוביות ומשפטים כמו: אני הולכת לקראת אחת החוויות האדירות של חיי, אני יודעת שאני מסוגלת לזה, אני פתוחה וגמישה לשינויים, אני בוטחת בחוכמת הטבע שבנה אותי ואת גופי היטב לקראת המטרה הזו, אני ובן זוגי צוות חזק ומנצח שמסוגל להכל.
את יכולה אפילו להגיד את המשפטים הידועים והנדושים, שבודאי שמעת לא מפעם מאחרים במהלך ההריון: "כל התינוקות נולדים בסוף" ו"אף תינוק לא נשאר בבטן".

ולסיום - לכל אחת מכן יש מחסן סודי של כוחות רבי עוצמה, היוצאים לעזרתך בדיוק במקום ובזמן שבו נדמה לך כי אינך מסוגלת ליותר.
השתמשי בדמיונך ושתהייה לך לידה טובה וקלה.

שרי קרוכמל -
אחות מוסמכת, מיילדת מוסמכת, מדריכת הכנה ללידה ועיסוי תינוקות. אמא לארבעה.
BA בסיעוד ובוגרת קורסים רבים גם מהרפואה הטבעית-המשלימה.
מנהלת אמא אדמה - המרכז להריון, לידה והורות בהוד השרון. 09-7408693.

פברואר 2007
לראש הדף
   לומדים הורות החיים כדרך   »   להיות הורה   »   הריון, לידה, תינוקות   »   כוחו של הדמיון בלידה

להיות הורה

מידע על חיסונים 

Facebook
derech.net@gmail.com       08-8596831     
בנייה וקידום האתר    BinyaNet SEO - קידום אתרים באינטרנט     כל הזכויות שמורות
Valid HTML 4.01 Transitional