קידום אתרים בגוגל
BinyaNet SEO


derech.net@gmail.com
קידום אתרים בגוגל, בניית אתרים
האתר שלך על המפה!
    קידום אתרים   »   איפה האתר בגוגל

האתר נבנה, עוצב, קודם – ואיפה האתר בגוגל Google?
עשינו עבודה של קידום האתר. מדוע לא רואים את תוצאות הקידום בגוגל?

לפעמים זה קורה – בנינו, השקענו, קידמנו את האתר, אך הוא לא מופיע בין הראשונים בחיפוש בגוגל, ואף לא בדפים הראשונים, ואולי בכלל לא רשום בגוגל.
להלן כמה מהסיבות האפשריות לתופעה.

זמן קליטה (Index Time)
האתר עדיין לא עבר את כל תהליך הקליטה, אינדקסינג – Indexing באתר אינדקס או במנוע חיפוש (בגוגל Google).
ישנו הבדל עקרוני בין אתרי אינדקס לגוגל, יאהו או כל מנוע חיפוש אחר: אתרי אינדקס מאפשרים לבעלי אתרים לרשום את האתר שלהם באינדקס – בהתאם לכללים של אתר האינדקס. בד"כ הם מודיעים על הזמן המשוער לקליטת האתר.
לעומת זאת, אתר מנוע חיפוש (גוגל Google) מכניס אתרים לתוך הרשימה שלו בעצמו, על פי תוצאות הסריקה שמנועי חיפוש מבצעים כל הזמן על כל אתרי האינטרנט בעולם.
בחלק ממנועי חיפוש אמנם ניתן לשלוח אתר לרישום, אך אין זה אומר שהפעולה הזאת תזרז את קליטת האתר במנוע חיפוש. לדוגמה, כך זה בגוגל Google.
הזמן הרגיל לאינדקסינג בגוגל הוא בין שבועיים לחודשיים.
יש מנועי חיפוש שמציעים רישום מהיר תמורת תשלום.

אם חיכיתם שלושה חודשים והאתר עדיין לא מופיע, יש לבדוק – אולי האתר נבנה כך שגוגל מתעלם ממנו? זה הזמן לפנות למקדם אתרים מקצועי (או להחליף אותו).

אחרי שהאתר נקלט
לא גוגל, לא מנועי חיפוש האחרים, ולא אתרי אינדקס לא יודיעו לכם שהאתר שלכם נקלט. אתם צריכים לגלות זאת בעצמכם. ואחרי שהוא נקלט תצטרכו למצוא – באיזה מקום האתר נמצא בחיפושים שונים. ואם האתר נמצא במקום רחוק מהדף הראשון, כנראה יש בעיה עם אופן בנייתו, עם התוכן שלו, עם ההגדרות השונות. פנו לייעוץ למקדם אתרים.

בעיית מיפוי הדפים
ישנם מנועי חיפוש שיתעלמו מדפים שאינם מקושרים, ישירות או דרך דפים אחרים, לדף הבית של האתר. במקרה כזה חלק מתוכן האתר כביכול אינו קיים עבור מנוע חיפוש זה, ובהתאם דירוג האתר נמוך. גוגל נותן כלים למנהל האתר שמאפשרים לעקוף את הבעיה. בעבודת קידום האתר מקדם האתר בודק נגישות כל הדפים ואת הקשרים ביניהם.

קישורים אל אתרים אחרים ובחזרה
מנועי חיפוש כמו גוגל Google וחוטבוט HotBot לא קולטים אתרים שאין להם קישורים לאתרים אחרים. לפעמים הם כן רושמים את האתר, אך רק את דף הבית שלו. גם כמות הקישורים מאתרים אחרים לאתרכם עוזרת לקליטה המלאה של כל דפי האתר בגוגל. חלק מעבודת קידום אתרים הוא להכניס קישורים אל אתרים אחרים ולמצוא אתרים שיסכימו לשים אצלם קישור לאתר שלכם.

מסגרות (Frames)
גם אם גוגל קולט את הדף שמכיל מסגרת (Frame), הוא עלול לפספס את התפריט, כך שהדף הזה לא יקושר (בעיני גוגל) לדפי האתר האחרים, אלא ייראה כדף נפרד. ובהתאם יהיה הדירוג של האתר בגוגל ומיקומו בחיפושים השונים. אתר כזה למעשה לא ניתן לקדם בגוגל. קידום אתר דורש חשיפה מרבית של תוכן האתר למנוע חיפוש.
עדיף לבנות אתר בלי השימוש במסגרות.

חסימות הסורק ( Spider Blocks)
מנועי חיפוש לא יכולים לרשום אתר שדורש סיסמה על מנת להיכנס לתוכו. הסורק של גוגל גם לא יכול למלא טפסים למיניהם כדי להירשם לאתר. כנ"ל מתייחס גם לתוכן של מאגרי התוכן שבשרת אחסון האתר.
הפתרון הוא פשוט – ליצור דפים סטטיים, כך הגוגל ימצא אותם בקלות וירשום דרכם את האתר וידרג אותו.

אתרים ללא תשלום
מדובר על אתרים שנבנים בעזרת כלי בנייה וניהול תוכן חופשיים (כמו geocities.yahoo.com, freesitedesigner.com , ntt.co.il , bravehost.com ואחרים). מאותו מקור באים המון אתרי ג'אנק, פורנו וכו', שבגללם אתרי אינדקס, גוגל ומנועי חיפוש אחרים מסרבים לרשום כל אתר שבא משם. אל תתפתו לחינם! יש לזה מחיר – אף אחד לא יראה את האתר שלכם, גם אם גוגל לא יפסול אותו, כי אי-אפשר לקדם אותו, אף על פי ההבטחות של חברות אלה. קידום האתר דורש קודם כל גישה ישירה לקבצי האתר – דבר שלא קיים במקרים אלה.

IP משותף
לעיתים האתר שלכם נמצא באותה כתובת IP יחד עם אתרים נוספים – אצל מאחסן אתר האינטרנט שלכם. במקרה כזה, אם אחד האתרים ה"שותפים" נפסל ע"י גוגל מסיבה כלשהי, גם האתר שלכם ירד מרשימת גוגל – ללא כל אשמה מצדכם. לרוב, לא כדאי לשלם עבור IP קבוע ללא סיבה מיוחדת, אך כדאי לוודא אצל מאחסן האתר ש IP הזמני שלכם לא יהיה משותף קבוע עם אתרים אחרים. זה נושא לבדיקה עבור בונה ומתחזק האתר שלכם.

דפים דינאמיים
חלק ממנועי חיפוש (אולי גם גוגל) מתעלמים מדפים דינאמיים שהכתובת שלהם מכילה סימנים "?" או "&". הדפים שנוצרים מתוך הדאטה-בייס (מאגרי מידע) בדרך כלל מכילים סימנים אלה. סקריפטים מתוחכמים וכלי תוכנה מיוחדים לעיתים פוגעים בחשיפת האתר לגוגל ולמנועי החיפוש.
תהיו פשוטים - תבנו את האתר בעזרת דפים סטטיים פשוטים.

דף הבית "כבד"
כאשר לאתר שלך לוקח יותר מדי זמן לעלות לדפדפן של הגולש – בגלל מגבלות התקשורת אצל הגולש בחברת אחסון האתר או בגלל שדפי האתר מכילים יותר מדי חומר: תוכנות, פלאשים ותמונות – הסורק של גוגל יעזוב לאחר זמן מוקצב (time out). אל תעמיסו יותר מדי על דפי האתר, במיוחד על דף הבית.

חברת אחסון לא אמינה
כדאי מאד לאחסן אתר רק בחברה בעלת מוניטין של אמינות גבוהה. רוב חברות אחסון הטובות מתחייבות על מינימום של 99% של הזמן שהאתר יימצא באוויר. כלומר, זמני נפילה שואפות לאפס. אם הסורק של מנוע חיפוש כמו גוגל יגיע לאתר והאתר לא יימצא, הוא ייפסל. ואף ייתכן שיורד מהרישום בגוגל.
המלצה – לא לאחסן את האתר בשרתים פרטיים (אצל החבר) ולא בחברות של בניית אתרים – לרוב אין להן את כל הדרוש למאחסן אתרים הטוב.

ספאם SPAM
במידה ואתם משתמשים בשיטות שניתן להתייחס אליהן כמו אל ספאם (שימוש מוגזם במילות מפתח, כתיבת הטקסט בצבע הרקע ועוד), מנוע חיפוש גוגל עלול לפסול את האתר ואף להכניס אותו ל"רשימה השחורה" שלו. מקדם אתר אחראי ומקצועי ידאג "לנקות" את האתר משיטות פסולות אלה.

הפנייות (Redirects)
הפניות האתר לדומיין אחר או הפעלת חידוש הדף (refresh) עלולות לגרום לקשיים ברישום האתר. מנוע חיפוש עלול להחליט שאתם מנסים לרמות אותו ויפסול את האתר.

רישום ישיר
ברישום הישיר, כמו שזה מתאפשר ב Yahoo, Open Directory, LookSmart ואחרים, יש אדם חי שבודק את התאמת האתר לרישום. אתרי רישום אלה עוזרים לאתר שלכם להיקלט גם במנועי חיפוש אחרים, לכן כדאי להקפיד על פרטי הרישום ועל התוכן הנשלח אליהם. כדאי להשאיר את עבודת הרישום הזאת בידי מקדם האתר שלכם, כדי שהרישום יכלול את התכנים שברצונכם לקדם.

כמות הדפים הנסרקים
מנועי חיפוש סורקים רק חלק מסך הכל דפי האתר שלכם – כמה עשרות ומאות. זה תלוי בפופולאריות האתר, בכמות הקישורים לאתרכם מאתרים אחרים. החלפת הקישורים עם אתרים בעלי ארך היא אחת השיטות להשגת הפופולאריות.
גוגל ידוע בכך שהוא "מעמיק" יותר לתכני האתר בהשוואה עם מנועי חיפוש אחרים.

טעויות קורות
אין מה לעשות, לפעמים האתר סובל מאי-הרישום, מירידה במיקומו ואף מהוצאה ממנוע חיפוש בגלל טעות טכנית.
העולם שלנו מושלם בחוסר המושלמות שלו!


דוגמאות לקידום אתרים שבוצע על ידנו (תוצאות חיפוש בגוגל):
»   קידום האתר "החיים כדרך"
»   קידום האתר "גיטרה ספרדית"
»   קידום האתר "חג בגג"
»   קידום האתר "פטנטים"

לפנות אלינו: derech.net@gmail.com


    קידום אתרים   »   איפה האתר בגוגל
 דוגמאות לקידום בגוגל: 
derech.net@gmail.com
טאי צ'י החיים כדרך החלפת גגות רעפים, פינוי אסבסט שירותי טקסט ותסריטאות קלאב הוטל אילת עוצמת הרכות
בנייה וקידום האתר    BinyaNet SEO - קידום אתרים באינטרנט     כל הזכויות שמורות
Valid HTML 4.01 Transitional